Laboratorium to miejsce, gdzie używa się różnego rodzaju specjalistycznych sprzętów, a niezwykle ważną rolę odgrywa precyzja i dokładność. Pracuje się tutaj także na specyficznych, często drażliwych substancjach, które nie pozostają obojętne na przestrzenie robocze takie jak stoły. Dlatego meble laboratoryjne muszą charakteryzować się odpowiednią jakością i wytrzymałością.
Stoły – kluczowe wyposażenie każdego laboratorium
Stół to miejsce pracy każdego laboranta. Musi on być dostosowany do jego potrzeb, a także ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Możemy wyróżnić między innymi stoły:
– wyspowe,
– przyścienne,
– wagowe.
Wybór odpowiedniego stołu uzależniony jest od specyfiki pracy danego laboratorium. Mogą one również posiadać blaty wykonane z różnorodnych materiałów, np. szkła, stali czy żywicy epoksydowej. Różnią się także odpornością na środki chemiczne.
Jakie jeszcze meble do laboratorium?
Nie może w nim również zabraknąć takich elementów jak szafki i półki, w których przetrzymuje się materiały wykorzystywane do pracy, a także niezwykle ważne w pracy laboranta digestoria, w których bezpiecznie przeprowadza się doświadczenia i analizy chemiczne.
Wśród mebli laboratoryjnych znajdziemy jeszcze inne sprzęty, które mogą być niezwykle przydatne. Dobierz je tak, aby zapewniły bezpieczną i wydajną pracę laborantom.
Zwróć uwagę na ich jakość, ponieważ to kluczowa kwestia dla ich wydajności, a często także precyzyjności, która jest niezwykle ważna przy odmierzaniu składników. Stoły muszą zapewnić odpowiednią stabilność używanym sprzętom, np. wagom laboratoryjnym.