Laboratorium medyczne musi cechować się sumiennością, dokładnością i pełnym profesjonalizmem, inaczej wyniki przeprowadzonych przez nie testów byłyby niemiarodajne i nieprawdziwe. Uniknąć tej przykrej sytuacji pomaga na przykład kolba miarowa.
Czym jest kolba miarowa?

To pojemnik najczęściej szklany służący do przeprowadzania testów biochemicznych. Ma on zróżnicowany kształt i pojemność, jednak zawsze można się nim posłużyć przy przeprowadzaniu badań laboratoryjnych. To sterylne, łatwe w obsłudze naczynie, które z pewnością nie wpłynie na wynik doświadczenia. Możesz zakupić ją tutaj.
Co można wlać do kolby miarowej?
W zasadzie większość cieczy, ale w kontekście medycznym najczęściej przewija się krew i mocz. Nie ma w tym przecież nic gorszącego, gdyż na podstawie tych dwóch płynów ustrojowych, diagnozuje się większość chorób. Kolby miarowe idealnie nadają się do ich przechowywania, gdyż są małe, czyste i można je postawić na stole czy biurku, bez obaw, że ich treść ulegnie rozlaniu.
Kto najczęściej z nich korzysta?
Głównie doktoranci chemiczni i pracownicy medycznego laboratorium. Dla nich kolba miarowa to taki sam pojemnik jak setki innych. Różnica tylko polega na tym, że jest ona nieco bardziej podręczna. Poza tym jej zawartość można schłodzić lub pogrzać, w zależności od potrzeby. Nie ma też obawy, że obecne w niej szkło ulegnie pęknięciu lub całkowitemu zniszczeniu, A to podnosi komfort podczas badania i wydatnie skraca jego czas.